--> 'cookieChoices = {};'

02 aprīlis, 2012

Planšetdatori kā dokumentu kameras, labumiņi fizikai, matemātikai un ne tikai ...

Idejas planšetdatoru izmantošanas iespējām skolās

Par šo tēmu jau esmu rakstījis - raksts 1, raksts 2, raksts 3 un raksts 4, bet ir vēl dažas labas idejas (video par iPad lietošanu):
 • planšetdatoru ar kabeli pievieno projektoram;
 • novieto to statīvā uz horizontālas plāksnes ar caurumu planšetdatora aizmugures kamerai (tā parasti ir ar augstu izšķirtspēju labu attēlu/video iegūšanai);
 • aktivizē kameras režīmu;
 • iegūst (un nav papildus vajadzīgs dators klasē):
 • ------- labu dokumentu kameru;
 • ------- uz planšetdatora ekrāna var izdarīt papildu piezīmes no lapas rādāmajiem materiāliem;
 • ------- demonstrēto un stāstīto var saglabāt planšetdatora atmiņas ierīcē;
 • ------- var rādīt demonstrējumus un procesus, tos sinhroni ierakstot;
 • ------- reālā laika KhanAcademy (macibuvideo.lv) iespējas (saite).

Fizika, dabaszinības un astronomija

Jauks un atraktīvs labumiņš fizikai un astronomijai (arī dabaszinībām) ir vietne Solar System Scope, kurā var padarboties ar saules sistēmu, planētām, tās virtuāli apciemot. Ja ir vēlme virtuāli padarboties Saules sistēmā, tad jādodas uz tīmekļa vietni http://www.solarsystemscope.com/ un uz priekšu Saules sistēmas dzīlēs!


Nākošais labumiņš fizikai un konstruēšanas entuziastiem ir Physion, kurā var darboties ar jau izveidotiem dažādu ierīču modeļiem. Vietne Physion lejupielādei - http://www.download32.com/physion-i89615.html. Physion tīmekļa vietne - http://physion.net/.

Elekriskās ķēdes var pētīt ar Basic Control Circuits palīdzību, lejupielādes vietnes adrese - http://www.download32.com/basic-electrical-control-circuits-i4231.html.


Citas līdzīgas aktivitātes un programmas (maksas, bet ar izmēģinājuma versijām) ir atrodamas tīmekļa vietnē - http://www.bin95.com/plc_training.htm.

Vietne par enerģiju Energy Quest angļu valodā (En) - http://energyquest.ca.gov/index.html. Te ir gan dažādas interaktīvas "izdarības", lasāmviela, u.tml.


Noteikti var ieskatīties tīmekļa vietnē Physics Games - http://physicsgames.net/Matemātika

 Esmu jau rakstījis par darbošanos ar funkciju grafikiem tiešsaistē (skat. rakstu), bet šoreiz piedāvāju vēl vienu tiešsaistes servisu FOOPLOT, vietne - http://fooplot.com/. Darboties vietnē ir ļoti vienkārši un to var darīt ar vairākām funkcijām vienlaicīgi.


Reiz jau tiku stāstījis par to, ka Google meklētājs prot zīmēt funkciju grafikus, tagad nu jau arī 3D versijā. Tas izskatās šādi:

 
Noteikti iesaku paciemoties GeoGebra Tube tīmekļa vietnē - http://www.geogebratube.org/. Milzums sagatavju, kuras var lietot matemātikā un fizikā!


Dažādiem dzīves gadījumiem um matemātikas ikdienas dažādošanai noteikti var noderēt visdažādāko kalkulatoru tīmekļa vietne Calkoo - http://www.calkoo.com/. Vietnē pieejami vairāk kā 20 dažādi kalkuklatori dažādām ikdienas vajadzībām.

Citi labumiņi

Vietne, kura var noderēt jebkuram skolotājam,  Educational Origami - http://edorigami.wikispaces.com/. Te nu var iegūt informāciju un idejas izglītībai un tās attītībai.

Geocube - varētu patikt ģeogrāfijas mīļotājiem, vietnes adrese - http://www.geo-cube.eu/. Grozām kubu ar attēliem, klikšķinām uz tiem un priecājamies! Vēl ģeogrāfiem noteikt patiks National Geographic Education Video tīmekļa vietne - http://natgeoeducationvideo.com/. Ieskatieties!


Nākotnes IKT platforma no tīmekļa vietnes ExtremeTech - http://www.extremetech.com/! Palasiet, var atrast interesantas lietas!


KIDEPEDE History for Kids - http://www.historyforkids.org/. Te ir ļoti daudz angļu valodā lasāmu materiālu.

Testmoz, vietne testu veidošanai - http://testmoz.com/.

Smart Notebook Express tiešsaistē, lasiet šeit, bet tīmekļa vietne - http://express.smarttech.com/#

Tāfele tiešsaistē - http://awwapp.com/draw.html.

Līmlapiņas tiešsaistē - http://corkboard.me/simple.

Interactive Graphic Organizer - http://my.hrw.com/nsmedia/intgos/html/igo.htm.


Tas šai reizei, bet kaut kad būs vēl!
.

3 komentāri:

 1. I am truly grateful to the owner of this web page who has
  shared this fantastic paragraph at at this place.
  Also visit my web blog - click here to see the attached photos

  AtbildētDzēst
 2. I like reading through a post that can make people think. Also, thanks for permitting me
  to comment!

  my web blog; Online Batman Games

  AtbildētDzēst