--> 'cookieChoices = {};'

Android: ķīmija


Noderīgas aplikācijas ķīmijā Google Play

        Šajā lapā ir neliels aplikāciju apkopojums ķīmijā. Izrādās, ka arī Android ierīcēs var veiksmīgi izmantot dažādas noderīgas aplikācijas kīmijas apguves procesā skolā. Google Play var atrast  aplikācijas peridodiskajai tabulai, uzziņu krātuves, dažādus simulatorus, virtuālās laboratorijas, spēles, u.tml. Protams, ir jāpadomā, kā to vai citu aplikāciju ir iespējams pielietot.

Ķīmisko elementu periodiskās tabulas

Periodisc Table (free) - saite;


Aplikācija Periodic Table ir ar paplašinātām iespējām, jo piedāvā mācīšanās bloku Learn, klasisku ķīmisko elementu periodisko tabulu ar iekļautu izziņas materiālu par katru elementu - Table, uzdevumus un testus blokā Quiz, kā arī elementu meklēšanas moduli Lookup.

K12 Periodic Table (free) - saite;

  K12 Periodic Table ir jauki noformēta ar informāciju bagāta virtuālā periodiskā tabula, kurā ātri var iegūt visai izsmeļōšu informāciju par ķīmiskajiem elementiem. Iestatījumos var izvēlēties dažādus tabulas apskates režīmus. Šķiet, viena no labākajām šāda veida aplikācijām Android ierīcēm.

QuikChem Lite (free) - saite;

QuikChem Lite ir aplikācija ar iekļautu ķīmisko elementu periodisko tabulu un veselu virkni noderīgu kalkulatoru dažādu aprēķinu veikšanai:
* Periodic Table - periodiskā tabula;
* Molar Mass Calculator - molmasas aprēķini;
* Gas Reaction Calculator - gāzes reakciju aprēķini;
* Enthalpy Reaction Calculator - entalpijas reakciju aprēķini;
* Molarity Calculator - ;
* Solutions Calculator - ;
* Atomic weight, Ionization energy, and more - atoma masas un jonizācijas aprēķini;
* pH Calculator - ph kalkulators.

Complete Periodic Table (free) - saite;


Aplikācija, kurā ir peridoskā tabula, ķīmieko elementu saraksts, defināicijas, vēsturiska informācija, u.tml. Kopumā ar visai bagātām iespējām.

Elements Periodics Table (free) - Saite 


Vienkārša periodiskās tabulas aplikācija, kuru var apskatīt kopumā un iegūt pamata informāciju par ķīmiskajiem elementiem.

Visual Elements Periodic Table (tiešsaiste) - saite;


        Jāpiezīmē, ka vienkāršu peridiskās sistēmas aplikāciju ir visai daudz, tācu līdzvērtīgu iOS aplikācijām Nova Elements un The Elements: A Visual Exploration diemžēl Android ierīcēm pagaidām nav. Tiesa uz Andriod ierīcēm var lietot tiešsaistes servisus ar Flash pielietojumiem un tas daudzos gadījumos nodrošina nelielas priekšrocības attiecībā pret iOS ierīcēm, uz kurām nav nodrošināts Flash atbalsts. Viena tāda jauka vietne ar periodisko sistēmu ir Visual Elements Periodic Table - http://www.rsc.org/periodic-table/. Šeit nu ir iespēju jūra un pieejama dažāda veida informācija, ieskaitot podkastus (podcast) un video.

The Photographic Periodic Table - saite;


Vēl viena interesanta periodiskās elementu tabulas  realizācija tiešsaistē ir The Photographic Periodic Table, kur realizēta līdzīga pieeja kā slavenajā iPad aplikācijā The Elements: A Visual Exploration! Patiesībā ļoti iespaidīga teišsaistes aplikācija darbam ar periodisko tabulu! Noteikti ieteicama lietošanai ķīmijas apguves kursā!

Citas aplikācijas ķīmijai

 Atomdroid (free) - saite


    Atomdroid var izrādīties itin noderīga aplikācija, jo bibliotēkā ir inormācija par milzīgu skaitu vielu, kurām iespējams iepazīties ar telpisku molekulas struktūru. Molekulu vizuālo attēlojumu iespējams izmanto demonstrācijām stundas laikā, kā arī patstāvīgam darbam. Modeļus iespējams grozīt un aplūkot dažādos rakursos, izmantjot skārientehnoloģiju iespējas.

Piekļuve molekulu 3D modeļiem:
 • palaist Atomdroid;
 • nospiest pogu Visit Atomdroid Library;
 • Aktivizēt Public Server => Ok;
 • izvēlēties bibliotēkas sadaļu, piem., Aminides;
 • izvēlēties molekulu apskatei;
 • pēc tam Display Directly (vai Download);
 • iepzīties ar molekulas 3D modeli, to apskatot no dažādiem rakursiem (pagriež aiz kādas detaļas ar pirkstu)!
W Chemistry Handbook (free) - saite


W Chemistry Handbook - iespaidīga informācijas krātuve par dažādiem ķīmiskajiem savienojumiem. Informācijas bāze satur ziņas par ķīmiskajiem  savienojumiem, īpašībām, iespēju salīdzināt ķīmiskos elementus vai to savienojumus saskaņā ar izvēlētām īpašibām, kā arī konstantēm. Iespējams izmantot kā informācijas bāzi mācību vielas apguvei, grupu darbam, patstāvīgam darbam un arī demonstrējumiem.

 Chemistry By Design (free) - saite


Vēl viena informatīva aplikācija par ķīmiskajiem savienojumiem, kura satur molekulu struktūru attēlojumus, kurus iespējams aplūkot pa soļiem, iespējams izmantot arī uzdevumus.

ChemDoodle Mobile (free) - saite

Aplikācija  paredzēta molekulu struktūru zīmēšanai. Dažreiz tāda ir nepieciešama!


Informācija par dažādiem savienojumiem, risinājumiem. Izvēlas struktūru un iegūst informāciju par to.  Diezgan interesanta pieeja informācijas pasniegšanai.  Var mainīt dažādas meklēšanas opcijas.
Chemistry Quiz (free) - saite

Tests zināšanu pārbaudei ķīmjā (En). Iespējams piekļūt citiem testiem.

High School Science - saite

 
Tests ķīmjā ra 100 jautājumiem! Notestē sevi!

Science eBooks - saite


Pieejamas e-grāmatas ķīmijā un citās zinātnēs. Ķīmijā - pavisam sarakstā ir 94 e-grāmatas.

Chem Pro: Chemistry Tutor (lekcijas) - saite


Aplikācija ķīmijas apguvei - lekcijas un video, kuru skaits ir 80. Atliek tās pētīt, lasīt, skatīties un pārdomāt.

Molecule Viewer 3D (free) - saite

Molekulu 3D skatītājs.

Kid Science: Chemistry (Ls 1,59) - saite

Šajā aplikācijā atrodami interesanti eksperimenti bērniem. Aplikācija gan maksā nelielu summu (Ls 1,59), bet, iespējams, ka tas varētu būt labs ieguldījums bērna izglītībā ķīmijas jomā.

 Eureka in English - saite


Eureka - satur animētus 3D materiālus, aplikācijas dažādām tēmām ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā, ir stūrītis bērniem. Materiāli vizuāli atraktīvi, uzskatāmi, interesanti sagatvoti, tos var priešskatīt vai lejuplādēt.

ChemCal (free)  - saite

 
ChemCal - kalkulators komponenšu izskaitļošanai dažādām ķīmiskām reakcijām.

 Lai veicas planšetdatoru pielietojumos! Ja nu kāds atrod vēl kādu labu aplikāciju ķīmjai, tad dariet to zināmu! Tādējādi kolekcija papildināsies un kļūs arvien noderīgāka!

*
2 komentāri:

 1. http://bestpdftowordconverter.com/
  I really like reading through a post that can make people think. Also, many thanks for permitting me to comment!

  AtbildētDzēst