--> 'cookieChoices = {};'

31 janvāris, 2010

Tiešsaistes testu servisi

Savulaik Teachergatis jau bija neliels raksts par testu tiešsaistes servisiem, bet ir radusies vajadzība to visu papētīt pamatīgāk. Testu sagatavošanas programmu (offline) un tieešsaistes servisu (online) klāsts testu sagatavošanai, izpildei un datu apkopošanai ir ļoti plašs. Internetā var atrast lērumu komercrīku un daudz arī bezmaksas programmu un tiešsaistes servisu testēšanas vajadzībām. Kā visā šajā informācijas kvantumā atrast sev noderīgu? Vispirms jau nodalīsim datorā instalējamās testu programmas un tiešsaistes servisus.

Testu programmas - tādu ir daudz, bet es personīgi esmu gatavojis un publicējis materiālus par (neņemiet ļaunā par dokumentu formatējumiem - ātrumā no senajiem doc failiem tie ir pārkovertēti un uz Google Docs, lai var tepat pietiekami raiti atvērt):
Materiālos rakstīju par iespējām testu sagatavošanai un izpildei, bet pavisam nesen šajā pat vietnē par Google Forms izmantošanas iespējām testu veidošanai, datu apkopošanai un apstrādei. Protams, ir arī daudzas citas un arī profesionālākas programmas (Quedoc, SunRav TestOfficePro, TestComander, WBTExpress, Teaching Templates), kā arī tādas sistēmas kā Moodle, Claroline, ATutor, u.c. Visas aprakstīt nav iespējams.

Par tiešsaistes testu servisiem

Tiešsaistes testu servisu arī ir visai daudz, tādēļ mēģināsim tos kaut kā sagrupēt. Grupēsim sekojoši - vienkārši un universāli, vienkārši servisi un izpildāmie testi.


Vienkārši lietojamie un universālie tiešsaistes testu servisi:
 • ClassMarker - vienkāršs darbs, ērta testu veidošana, izpilde, vērtēšana un datu apkopošana, var veidot klases, ērta klases lietotāju pievienošana, var uzstādīt visai klasei kopēju paroli vi katram lietotājam savu, kopējais skolēnu skaits bezmaksas kontam - 1000.
 • QuizMoz -  Iespējams, ka visvienkāršāk lietojamais serviss. Itin labs un vienkāršs testu ģenerēšanas rīks tiešsaistē. Daudz gatavu testu. Nav nepieciešamības reģistrēties, testus var izveidot un izpildīt, izmantojot, piemēram, kādu niku. Milzīga kolekcija izpildei gatavu testu. Testiem ir rezultātu apkopošana, testus var komentēt.
 • QuizStar - diezgan nopietnu iespēju serviss,  iespējams veidot simpātiski noformētus testus, ir rezultātu apkopošana, vietnes instruktoriem (skolotājiem) unn skolēniem, pieejama apmācību tūre.
 • ProProfs Quiz School -  labs tiešsaistes serviss, kurā ir vienkārši un saprotami skaidrojumi, ko un kā darīt. Nepieciešams piereģistrēties, lai varētu darboties ar savu bezmaksas kontu. Uzdevumu veidi ir sekojoši - True/False; Multiple Choice; Multiple Response; Fill in the Blank; Short Answer; Essay. Šajā vietnē ir arī milzums jau gatavu testu.
 • eQuizzer - bezmaksas web bāzētu (tiešsaistes) testu rīks - veidošana, izpilde, skolēnu rezultātu uzkrāšana.Virkne piemēru iespēju apskatei.
 • WiZiQ - Wiziq tiešsaistes testi un testu veidošanas rīks. Pievienotie testi vizuāli pievilcīgi. Jāreģistrejas.
 • PollDaddy - vienkāršs un elegants balsošanas  un aptauju rīks, 11 tipu jautājumi, bezmaksas konts (sīkāk skatiet PollDaddy blogu);
 • zettool.lv - aptauju tiešsaistes serviss latviešu valodā, ir pieejams bezmakasas konts;
 • visidati.lv - vēl viens aptauju organizēšanas rīks tiešsaistē (latv. val.);
 • OnlineTesting.net - tiešsaistes testu serviss, kurā var veidot multiizvēles un Jā/Nē tipa atbilžu jautājumus. Jāpiebilst, ka pats testu veidošanas un rediģēšanas process sākumā var sagādāt neērtības. Pieejams Demo režīms, kurā var pamācīties, kā izpildīt veinu vai otru procedūru. Reģistrācija un lietošana ir bez maksas, ja testus veido un administrē pats. Par nelielu samaksu vietnes īpašnieki var sagatavotos testus ievietot bez Jūsu līdzdalības, atliek vien nosūtīt sagatavotos jautājumus un atbildes. Rezultāti tiek apkopoti kopsavilkuma tabulā.
 • Quibblo - var veidot un izpildīt vairāku tipu testus tiešsaistē. Iespējama vērtēšana.
 • Quiz.biz - visai interesanta vietne, atraktīvi noformēta, var apskatīt jau publicētos testus. Jāreģistrējas.
 • MyStudio - iespējams veidot atraktīvus testus ar multimediju pielietojumu (skaņa, video).
 • QuizLet - pamatā Flash karšu ģenerēšana un izmatošana
 • 12 testu veidošanas servisi - īsi komentāri par katru, piemēri. Lasiet un vērtējiet.
 • Free Tools For Teachers -  pamatīga kolekcija ar visādiem testu brīnumiem, u.c. materiāliem. 
 • Vēl viens rīku apskats - liels apkopojums par testu u.c rīkie.
ClassMarker ilustrācijās un tests par Auci:


   Vienkārši lietojami testu ģeneratori (bez izpildes tiešsaistē):
  • EasyTestMaker - vienkārši lietojams, daudzveidīgu testu ģenerēšana, bezmaksas kontam (tas ir jāizveido) var testus tikai izdrukāt un apskatīt (demonstrēt), nav iespējama testu izpilde tiešsaistē.
  • QuizMaker  - it kā vienkāršs JavaScript testu ģenerators
  • MyQuizCreator -  Testu ģenerēšanas rīks blogiem u.c. resursiem.
  • QuizBox - vienkāršs testu sagatavošanas instruments. Testus jāsaglabā vai jāievieto savā resursā (blogā, tīmekļa vietnē).
  Izpildāmo testu servisi
  • QuizTree - jauki noformēts, bērniem.
  • ThatQuiz - visai interesanti testi matemātikai, ir arī daži citām jomām.
  • Trivia Quiz Generator -  ģenerē testus no esošas jautājumu bankas. Var iesniegt jautājumus pa kategorijām. Interesants rīks.
  • Quia - dažādas aktivitātes, t.sk. testi.
  Vēlu veiksmi meklējumos un eksperimentos! Kas meklē, tas arī rod!

    2 komentāri:

    1. I simply could not go away your web site prior to suggesting that I
     extremely enjoyed the usual information an individual provide in your visitors?
     Is going to be again incessantly to check up on new posts
     My web blog ; click here publishing

     AtbildētDzēst
    2. I rarely leave responses, however i did a few searching and wound
     up here "Tie�saistes testu servisi". And I actually do
     have a few questions for you if you do not mind. Could it be just me or
     does it look like some of these remarks look as if they are
     coming from brain dead visitors? :-P And, if you are writing at other online social sites,
     I would like to keep up with everything new you have to post.
     Would you list of the complete urls of your communal sites like your linkedin profile,
     Facebook page or twitter feed?

     Also visit my homepage :: Batman Games

     AtbildētDzēst