--> 'cookieChoices = {};'

04 oktobris, 2016

Zoho SitesZoho Sites tīmekļa lapu veidošanas serviss

        Zoho Sites ir vēl viens teicams serviss, kuru skolotāji var lieliski izmantot savām vajadzībām, lai izveidotu savu tīmekļa lapu mācāmajā priekšmetā, klases vai projekta tīmekļa lapu, skolas avīzi vai savu personīgo tīmekļa vietni. Seviss lietošanā ir vienkāršs, bet ar teicamām iespējām! 
     Vietnes izveidi ieteicams sākt ar vietnes struktūras izveidi vai tēmas izvēli. Tēma nosaka vietnes noformējumu, satura izvietojumu un atvieglo tīmekļa vietnes izveidi, jo nav jākavē laiks ar lapas elementu noformējumu un izvietojumu un var visas pūles veltīt satura pilnveidei, aizvietojot tekstus, attēlus, u.c. objektus ar sev nepieciešamo informāciju. Tēmas izvēlei jāpārskata Zoho galerija un jāizvēlas konkrētajai vajadzībai piemērotākā tēma. Tēmu ir iespējams mainīt vēlāk darba gaitā.

Vietnes struktūra

Ja vēlamies izveidot vietni ar skaidru struktūru, tad tieši ar to darbs arī būtu jāsāk! Struktūra noteiks arī navigācijas sistēmu (izvēlni) izveidotajā vietnē!

Struktūru ieteicams plānot jau pašā darbu sākumā. ļoti ērti to darīt ar domu karšu servisu palīdzību! Šai vajadzībai var izmantot, piemēram, www.mindmup.com!  Zemāk piemērs par Latvijas reģioniem (saraksts nepilnīgs, tikai idejai)!


Pēc struktūras izplānošanas tīmekļa vietnes izveides servisā vietnei jāpievieno lapas. Vienkāršākais variants - katram struktūras punktam pievienot vienu jaunu lapu, novietojot to atbilstošajā līmenī! Noformējumu var izvēlēties un mainīt vēlāk. 

Tēmu (veidņu) izvēle

Veidne dod iespēju uzreiz iegūt vietni ar jau definētu noformējumu un objektu izvietojumu lapās. Jāatceras, ka izvēloties veidni pašā darba sākumā, vietnes struktūru tik un tā būs jāizplāno un ar lapu pievienošanu jāizveido, esošās pielāgojot un jaunās pievienojot. Viednes lietošanas gadījumā attēli, teksti, saites, u.c. ir jānomaina ar savu informāciju (izdzēšot vai aizvietojot)!

Tēmu galerija

Zoho Sites logs pēc pierakstīšanās

Pēc tēmas izvēles var sākt vietnes rediģēšanu (Edit). Rediģēšanas darbības pieejamas rīkjoslā loga augšējā daļā. Uzbīdot kursoru uz kāda lapas objekta, parādās neliela piedāvājuma izvēlne (karte), kurā izvēlas nepieciešamo darbību.

Darbs ar izvēlni (lapām)

Lapas var pievienot, dzēst, mainīt vietām izvēlnē (navigācijā).

Navigācija (lapas)

Darbības ar lapām, pievienošana

Lapu (navigācijas) kārtošana

Dažādu objektu ievietošana lapā

Lapā ievietojamos objektus izvēlas galvenajā izvēlnē un ievieto lapā, tos vienkārši ievelkot vajadzīgajā vietā! Pēc tam tos aizpilda, maina izmērus, noformējumu un novietojumu. 
Pievienošana - ar ievilkšanas paņēmienu!
 Dažādu objektu pievienošana

Attēlu ievietošana - no rīkjoslas vajadzīgajā vietā jāievelk Image, pēc tam jāizvēlas izmantojamais attēls.
Image poga

Attēla pievienošana

Attēla rekvizīti

Fotogalerijas ievietošana

Fotogaleriju ievieto ar elementu Photo Gallery, to ievelkot vēlamajā vietā! Pēc tam veic nepieciešamās korekcijas. Attēlu atlase - pieturot taustiņu CTRL.


Slaidrādes ievietošana

Lai ievietotu slaidrādi, lapā jāievelk elements (objekts) Slideshow. Pēc tam jāizvēlas attēli - atlasīt vairākus var, pieturot tautiņu CTRL! Pēc slaidrādes ievietošanas, nepieciešamības gadījumā ir jāpadarbojas ar rekvizītiem!

Elements Slideshow

Attēlu izvēle (ar CTRL)

Slaidrādes iestatīšana (rekvizīti)
Bloks ar izvēlni Tabs

Elements Tabs ir visai efektīvs rīks informācijas kompaktai izvietošanai lapā! Tabs ir bloks ar izvēlni (cilnēm - Tabs), kurā katrā cilnē var ievietot dažādu informāciju - tekstus, attēlus, video, u.tml.

Elements Tabs ar skaidrojumiem

Video ievietošana

Jāizmanto elements Video, kurā ir iespēja meklēt klipus Youtube vai uzreiz ievietot video iegulto kodu (iespēja ievietot video no citiem avotiem).

Elements Video

Video no Youtube

Iegultais kods (Embed code) Youtube

Iegulto objektu ievietošana

Iegulto objektu ievietošana ir ļoti līdzīga video ievietošanai ar iegulto kodu (Embed code). Iegulto objektu izmantošana dod iespēju krasi palielināt vietnes funkcionalitāti, nodrošinot lietotājiem dažādas iespējas!


Iegultais elements (Embed)

Šādā veidā veidojamajā tīmekļa resursā var ievietot dažādus noderīgus servisus. Izmantosim šādu iespēju. Der gan atcerēties, ka vienā lapā nevajadzētu ievietot vairāk par 3-5 servisiem, jo tad lapas ielāde var stipri palēnināties!

Tabulas tīmekļa lapā

Tabulas var izmantot ļoti daudzveidīgi - gan kompaktai informācijas ievietošanai, gan satura izvietojuma plānošanai. Tabulas ievieto ar elementu Table, pēc tam 

 Tabulu ievietošanas dialoga logs 

Tabulas rekvizītu maiņas logs

Lietotņu (Apps) pievienošana

Šīm vajadzībām jālieto Apps izvēlne, kurā ir pieejama virkne noderīgu lietotņu. Apps var izmantot, lai tīmekļa lapā izvietotu pašu ar Zoho Creator izveidotās lietotnes! Daudzos gadījumos tas var būt ļoti ērti!


Veiksmīgu Zoho Sites apgūšanu un lietošanu! Protams, vietnē Zoho.com ir vēl daudz citu  derīgu servisu!
.
---

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana