--> 'cookieChoices = {};'

04 oktobris, 2009

Web vietne ar MS Office Live un Edu Live

Kāpēc tad nu par MS produktiem? Pirmkārt, - jāsaka, ka visās šajās vietās var darboties ar vienu un to pašu lietotāja kontu - piemēram, portāla skolotajs.lv Live kontu lietotajs@skolotajs.lv. Otrkārt, piedāvāto pakalpojumu klāsts, ko skolās var izmantot bez papildu maksas ir tik pamatīgs un iespaidīgs, ka to nepētīt un nelietot būtu grēks. Treškārt, daudzi piedāvātie pakalpojumi ir ļoti ērti un vienkārši lietojami. Ceturkārt, ļoti iespējams, ka MS Office 2010 būs pieejams tiešsaistē bez maksas (varbūt ar reklāmas plakātiņu). Skolās jāmēģina lietot prograsīvas iespējas un jo sevišķi tad, ja tās ir pieejamas bez maksas.
Tā nu ir sagadījies, ka man piedāvāja piedalīties MS Early Adopter programmā un tā kā tajā brīdī nekādu īsti nopietnu projektu, kuros es darbotos nebija, ņēmu un piekritu. Sākumā jau nemaz necerēju, ka mana kandidatūra tiks akceptēta, bet, man par zināmu pārsteigumu, tiku pieņemts. Orientācija uz izglītībai veltītu izstrādņu testēšanu MS Office 2010 un Edu@Live. Šis projektiņš tad arī būs vieta, kur parādīsies materiāli un atziņas, kuri radīsies projekta laikā. Redzu MS tiešsaistes servisos skolām visai noderīgas iespējas, turklāt daudzas no tām bezmaksas. Laikam būtu grēks tās neiepazīt un neizmantot. Būs jauna pieredze un zināšanas pašam un ar daļu (iespējams ne visu) varēšu padalīties ar saviem audzēkņiem un kolēģiem.
... un tā radās jauns projektiņš par darbošanos ar MS Windows Live, Live Workspace un Live Edu - te saite uz šo vietni. Protams, ka šobrīd ir tikai sākuma posms. Ik pa laikam te parādīsies kāds jauns materiāls. Vietnē jau ir viens noderīgs materiāls par tiešsaistes lapu konstruktoru (online Web Designer).

**********************************************
P.S. Tiešsaistes servisiem ir viena laba priekšrocība – ja tie ir par brīvu, tad tie ir pieejami bez maksas uz jebkuras platformas (OS), tātad arī Linux. Vienīgais, kas nepieciešams ir pārlūkprogramma, kura atbalsta attiecīgās tehnoloģijas (jāpieinstalē spraudņi, video spēlētāji - player, ...). Konkrētajā gadījumā tika lietota pārlūkprogramma Mozilla Firefox, kura ir pieejama arī daudzos Linux distributīvos. Tiešsaistes servisiem ir arī trūkumi – bieži vien jādarbojas ar vairākiem servisiem un katrā vajag savu kontu, tātad nepieciešams reģistrēties. MS tiešsaistes servisu lietošanai arī, protams, ir jāpiereģistrējas. Jāmaksā, ja, piemēram, vēlas īpašu domēnu, lielāku telpu savu datņu glabāšanai, bet tas tā ir arī citās šādās vietnēs.

2 komentāri:

  1. Vienmēr paliek jautājums - kas jānopērk, lai varētu izmantot šos bezmaksas Microsoft produktus. Piemēram, vai tos var izmantot uz bezmaksas Linux?

    AtbildētDzēst
  2. Vajag tikai modernu pārlūkprogrammu, piemēram, Firefox un, protams, jāpievieno nepieciešamie spraudņi, mēdiju spēlētaāji.

    AtbildētDzēst