--> 'cookieChoices = {};'

22 februāris, 2009

Neliela saišu kolekcija programmēšanai skolā...

Neliela saišu kolekcija, kura var noderēt programmēšanas pamatu apguves kursā skolā (apskatāma, uzklikšķinot uz raksta virsraksta vai uz vides Scratch attēla).
Programmēšana skolā
- citiem izaicinājums, citiem kaut kas tāls un neaizsniedzams, vēl citiem kaut kas šķietami lieks un vidusskolās nevajadzīgs... Un tomēr katru gadu daudzās skolās arvien atrodas dažāda vecuma skolēni, kuri itin labprāt mēģina kaut ko apgūt arī programmēšanā. Daži to dara individuāli, citi apgūst mācību priekšetus, kuri kaut kādā mērā ir sasitīti ar programmēšanas pamatu apguvi. Ne viens vien mēģina veidot web vietnes (mājas lapas) un arī šajā gadījumā agrāk vai vēlāk saskaras ar "kodēšanas" elementiem. Neliela daļa no šiem drosmīgajiem mēģina startēt arī informātikas (programmēšanas) olimpiādēs, kurās bez programmētāja prasmēm nepieciešamas loģiskās domāšanas prasmes, pamatīgas zināšanas matemātikā, dažādu matemātiska tipa uzdevumu risināšanas prasmes. Internetā materiālu, protams, netrūkst, bet ne vienmēr ir pietiekami daudz brīva laika, lai "vandītos" pa interneta ārēm un sameklētu vajadzīgo. Cerams, ka kāds ar šīs nelielās kolekcijas palīdzību atradīs meklēto un varbūt arī uzzinās kaut ko jaunu.
Iespējams, ka ne visi zina par tādām vidēm kā Scratch, Jurtle, Alice, Shoes 2, Basic - 256, MS Small Basic, BloodShed Dev C++, BloodShed Dev Pascal, u.c. Minētais uzskaitījums ir tikai neliela daļiņa no tā, ko šeit varētu nosaukt.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana