--> 'cookieChoices = {};'

16 oktobris, 2013

Android planšete klasē

    
G.Narvaiša vietnē iKlase.lv ir stāstīts pat iPad izmantošanas iespējām skolā, bet nav nekā par Android planšetdatoru pielietojumiem.
      Šajā tīmekļa vietnē (fs-it.blogspot.com) ir atrodama informācija par Android ierīču pielietojumu iespējām - izmantojamāko programmu apskati dažādos mācību priekšmetos (skat. pie lapām un šo rakstu - lasīt), Android ierīces kā bezvadu peles (lasīt), dokumentu kameras (lasīt) un interaktīvās tāfelītes (lasīt), u.c. (lasīt), bet tās nebūt nav visas iespējas Android ierīču pielietojumam skolā.

Izveidotie aplikāciju apskati dažādos mācību priekšmetos:
Citas pielietojumu iespējas
  • Ja planšetei ir kāda no HDMI izejas variācijām, tad iegādājoties papildu HDMI kabeli vai pāreju šādam kabeliem, Android planšeti var pieslēgt projektoram vai TV un darboties ar šo sistēmu klasē, izmantojot visas skāriensaskarnes iespējas. Izmantojot gudros (viedos) TV (piem., Samsung Smart TV) iegūstam ļoti jaudīgu interaktīvu sistēmu klasē, kura būs krietni lētāka kā interaktīvā tāfele, bet praktiski ar tādām pašām iespējām. 
  • Pievienojot Android planšeti projektoram ar HDMI ieeju, iegūst ļoti labu dokumentu kameras aizvietotāju ar visām planšetes piedāvātajām iespējām, jo attēlu turpat ekrānā apr papildināt, anotēt, u.tml. Darbojas  arī tālummaiņa (Zoom), pie kam planšetdatoru kameru izšķirtspējas bieži vien var būt ar krietni augstākām vērtībām kā standarta dokumentu kamerām (pat pieņemamām cenām). 
  • Savienojot Android planšeti un datoru ar BlueTooth (vai WiFi) palīdzību, var izveidot mobilo dokumentu kameru (lasīt par šo iespēju).
  • Ja klasē ir pieejams labs bezvadu savienojums, tad var izmantot skolotāja datora attālinātās vadības iespējas, piemēram, ar programmas TeamViewerUnified Remote (lasīt par šo iespēju) vai Andro Mouse (šeit) palīdzību. Šajā gadījumā iegūstam bezvadu interaktīvo tāfelīti, kuru var izmantot no jebkuras vietas klasē, kontrolējot darbības skolotāja datorā, pie kura pievienots projektors (vai TV iekārta). Ja klasē ir vairāki Android planšetdatori, tad pielietojumu iespējas ir vēl plašākas.
  • Protams, ja klasē stundā ir pietiekami daudz mobilo ierīču un pieejams bezvadu Internet pieslēgums, tad var viegli realizēt aptauju seansus, atliek vien atvērt kādu no šim nolūkam paredzētajām vietnēm (flisti.com, polleverywhere.com, quizmoz.com, u.c.), sagatavot aptauju un piedāvāt to izpildīt, rezultāti tiks automātiski apkopoti un attēloti grafiskā veidā tieši tāpat, kā tas notiek gadījumā ar balsošanas pultīm. Iespējams, ka darbošanās nav tik ērta, bet ieguvums - ietuapītā nauda un neatkarība no skolā esošā vai neesošā balsošanas komplekta.
  • Programmas Mobile Doc Scanner vai CamScanner pārvērtīs Jūsu Android planšeti (vai viedtālruni) mobilā dokumentu skenerī! Ir vēl virkne līdzīgu aplikāciju!
  • Google Googles ar Android ierīces kameru var nolasīt informāciju no gleznām, svītrkodiem un QR kodiem un parādīt šo informāciju ekrānā, ja vien informācija par objektu ir Google datu bāzē!
  • Scan vai QR Droid (u.c.) - aplikācijas QR un svītroku skenēšanai un lasīšanai!
  • Pievienojam savai Android ierīcei Flash atbalstu un joprojām var izmantot dažādus tiešsaistes servisus ar Flash pielietojumu - piemēram, tiešsaistes koplietošanas tāfeli Twiddla.com (lasīt) tiešsaistes demonstrējumiem un prezentācijām!
  • Mācību priekšmetiem - skatāmies šīs pašas vietnes kreisās  malas lapu izvēlnē Android lapas vai arī sarakstu raksta sākumā un lietojam to, kas ir derīgs!
Kā pievienot Android ierīcei pievienot Flash  atbalstu?
  • Par šo tēmu var palasīt te (En, atvērt un lasīt) vai iet uz nākošo darbību!
  • Dodamies uz šo vietni - atvērt!
  • Atrodam Android bloku!
  • Lejuplādējam jaunāko Flash Player versiju (bloka sākumā Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.81))!
  • Iekopējam savā ierīcē (piem., Download mapē), palaižam instalāciju!
  • Liekam lietā radušās iespējas (kamēr tās vēl ir pieejamas)!
Planšete ar TeamViewer un skolotāja dators ar TeamViewer:


Ja domājat, ka tās ir visas iespējas, tad tā nav, jo ir vēl ļoti daudz šo ierīču izmantošanas iespēju, bet par to tā pamazām citās publikācijās!

***

15 oktobris, 2013

Balsošana Flisti.com

Šobrīd daudzās skolās ir iegādāti balsošanas komplekti, ar kuru palīdzību ātri var noskaidrot veidokli par kādu tēmu, zināšanu līmeni vai atsevišķu piederumu esamību auditorujā, u.tml. "erti, ātri, rezultatīvi un arī papildu interaktivitāte un dažādiba stundās! Ko darīt, ja skolā šāda balsošanas komplekta nav? Risinājums - aptauju (balsošanas) tiešsaistes serviss + mobilās ierīces!

Aptaujas realizācijas piemērs ar servisu Flisti.com

  • Dodamies uz Flisti.com!
  • Izveidojam jaunu aptauju - Create new poll!
  • --- Ievadām aptaujas jautājumu!
  • --- Pievienojam atbilžu variantus!
  • Adresi padarām pieejamu aptaujas izpildītājiem (ar e-pastu, nodiktējot,  ievietohjot mācību materiālā vai ievietojot aptauju kā iegulto objektu savā tīmekļa resursā (piemērs ir zemāk)!
  • Atveram norādīto adresi datora vai mobilās ierīces pārlūkprogrammā, izpildām aptauju un priecājamies!
Aptauja Flisti.com:

Aptaujas rezultāti:

Tā, lūk! Esam aizstājuši dārgu balsošanas komplektu ar vienkāršu, ātri realizējamu un pat pļavā (ja ir pieejams mobilais Internets) izmantojamu balsošanas sistēmu!

****

29 septembris, 2013

Kingsoft Office 2013 arī uz Linux!


Tā nu tas ir jeb biroja programmu problēmas OS Linux pamazām atrisinās - ķīnieši savu jauno un moderno Kingsoft Office  ir uzlikuši ne tikai uz Windows un Android, bet nu jau arī uz Linux un nebrīnīšos, ja pēc kāda laika būs arī uz iOS un Mac OS.

Lejupielādēt var no Kingsoftstore.com (deb un rpm) - atvērt vietni!

Ko vēl  piebilst? To, ka uz Linux, atveras momentāni un ir tāds pats kā uz OS Windows? Jā, Windows OS tas startē lēnāk, lai gan iespējams tīri normāli darbināt arī uz Windows XP datora ar 512 MB RAM un 2Ghz Celeron procesoru. Darbojas arī uz vecākiem datoriem, bet tad jau nu gan palēni. Biju jau rakstījis, ka, manuprāt, uz Android ierīcēm Kingsoft Office ir labākā biroja programmu kopa, skat. senāku rakstu (lasīt te)! Protams, ir arī problēmas - ar fontiem un latviešu diakritiskajām zīmēm, tās ne vienmēr tiek korekti attēlotas. Tiesa gan, nomainot fontu uz piemērotāku, problēmas parasti atrisinās.

Dažas ekrānkopijas no Ubuntu Linux vides (pārbaudīju uz Ubuntu un Mint):





Veiksmīgu lietošanu!

----

26 augusts, 2013

LatSTE'2013 notiks!


LatSTE'2013 notiks! Sekojiet informācijai  LatSTE tīmekļa vietnē - www.latste.lv, precīzāka informācija gaidāma jau šīs nedēļas beigās!


---

25 augusts, 2013

MindV - tiešsaistes serviss darbam ar domu kartēm


MindV -  (saite atvēršanai) teicams domu karšu (mindmapping) serviss no Ķīnas! Darbam gan ir jāpiereģistrējas, bet ir tā vērts, jo ir MS Office 2010 tipa saskarne, strādāt viegli un iespēju jūra! Ja man šobrīd jautātu, kuru tiešsaistes domu karšu servisu ieteikt nopietnākam darbam, tad es ieteiktu šo! Pārbaudīju veselu virkni dažādus tiešsaites servisus, kuros varētu strādāt ar domu kartēm, un secināju, ka šis ir apskata vērts. Ķīniešu programmatūra uzņem apgriezienus! Apskatiet arī rakstu par Kingsoft Office 2013 - lasīt šeit! Ir arī Kingsoft PC Doctor, Kingsoft Antivirus, u.c.
Cik tas prieks maksā? Ir bezmaksas (Free) konts, piedāvātās iespējas ir pietiekamas ikdienai, tajā skaitā 500 MB telpa mākonī. Iespējas var pallielnāt, ja attēlus, video, audio un dažādu dokumentus glabā kādā mākonī, piemēram, Dropbox, Google Drive vai Skydrive, kur tiem ir iespējas izmantot koplietošanas tīmekļa saites (web adreses). Protams, ir arī dažas nianses, jo ne viss strādā tik raiti un perfekti (piem., attēli no Dropbox negrib ielādēties), kā varētu vēlēties. Īsti nopietnam darbam labāk tomēr lietot darbvirsmas programmu - piemēram, EdrawSoft  Mindmap Free (saite lejupielādei), kuru jāuzinstalē un pēc tam Jūsu rīcībā būs lieliska programma darbam ar domu kartēm, dažādām shēmām, u.tml.

Ieskatam dažas bildes no servisa MindV
  • Neliela domu kartes saagatave ar saites ievietošanas paneli :
 
  • Svarīgākās rīkjoslas - Edit, Format, Themes&Layout un View:

 Par darbu ar formatēšanas rīkjoslu Format nav pat īsti, ko stāstīt, jo, ja protam darboties MS Word vai PowerPoint, tas arī šeit problēmām nebūtu jābūt! Theme&Layout rīkjoslā izvēlas patīkamāko un piemērotāko domu kartes noformējumu. 
Darbības ar Edit rīkjoslu - paskaidrojumi remarkās attēlā. Svarīgākais, ka ir iespēja pievienot piezīmes, saites uz dažādiem tīmekļa u.c. resursiem, ievietot attēlus, video un audio, kā arī dažādiem dokumentiem. Netrdicionāla iespēja ir uzdevumu pievienošana un čata iespējas grupu darbam.

Vēl daži attēli par objektu pievienošanu:


 Domu kartes koplietošana un rediģēšana sadarbojoties, paskaidrota ar remarkām nākošajā attēlā:


 Iespējams, ka, laikam ritot, uztapināšu arī videoklipu, kurā parādīšu, kā top domu karte ar bildēm, saitēm, piezīmēm, videoklipiem, u.tml. Ja tāds klips ir nepieciešams, tad rakstiet komentāros, jo tā izveidei arī vajag kādu laika sprīdi.

 Iespēju tiešām ir daudz, atliek vēlēt veiksmi un pacietību pētīšanā un lietošanā!
-----------

19 augusts, 2013

Vārdu mākoņi, krustvārdenes, testi, domu kartes u.tml.


12 h programma apmācībām

Kursu programma - skatīt šeit (saite apskatei)!

Prezentācija par testu veidošanu ClassMarker un QuestionBase servisos:



Treniņa tests ClassMarker - saite.

Programma ar saitēm:

St. nr.
Stundas temats
Laiks un tīmekļa vietnes
1.
Ievads un aktuālas tēmas:
  • kā risināt problēmas ar darba burtnīcām - kā tās padarīt pieejamas elektroniski;
  • digitālo materiālu izveides un izvietošanas iespējas + diferencētas vērtēšanas iespējas
  • kādas ir iespējas ikdienā strādāt tiešsaistē
  Laiks: 1h

2.
Krustvārdu mīklas, vārdu mākoņi, u.tml.
  • Crossword Puzzle Games - iemācīsies veidot visvienkāršākās krustvārdu mīklas izdrukāšanai;
  • Amored Penquin - iemācīsies sagatavot krustvārdu mīklas, tās sagalabāt, izdrukāt un izpildīt tiešsaistē;
  • apskatīsim arī citus krustvārdu mīklu servisus plašakām izvēles iespējām;
  • Wordle - iemācīes ģenerēt un izmantot vienkāršus vārdu mākoņus;
  • Tagxedo - iemācīes veidot dažādas formas vārdu mākoņus, drukāt tos;
·         WordItOut - saite, vārdu mākoņu rīks
·          Tagcrowd - vārdu mākoņu rīks
  • Word Search Maker, u.tml. - vārdu rēbusu izveide, drukāšana un izmantošana;
. 
  Laiks: 2h
  Tīmekļa vietnes:

3.

Balsošanas, aptaujas un testi

  • Flisti.com  tiešsaistes aptauju izveide un balsošana bez reģistrēšanās!
  • Pollewerywhere.com - balsošana tiešsaistē ar mobilajām ierīcēm (balsošanas pults aizstājējs)
  • http://www.pollsnack.com/
  • mobiode.com – aptauja, lietojot mobilās ierīces
  • http://www.imagequiz.co.uk/ - testu veidošanas rīks ar attēliem (rīkam ir ar Youtube kanāls ar pamācībām, jauns)
  • QuizMoz, u.tml. - vienkāršu testu un aptauju sagatavošana;
  • Aptauju izveide Google Drive - formu iespējas aptauju sagatavošanā;
  • Testi Classmarker, Schoox vai Edmodo vidē - izveidot testus ar izvēļu jautājumiem, sakritības uzdevumiem un ierakstāmiem (izlaistiem) vārdiem;
  • Teachers Pet - iemācītes veidot  testus ar izvēlu jautājumiem, sakritības uzdevumiem un ierakstāmiem (izlaistiem) vārdiem, kurstvārdu mīklas u.c. uzdevumu MS Word un Libre Office Writer vidēs (Apraksts);
  Ja skolā lieto Eduspace.lv, tad var arī iepazīties ar testu veidošanu šajā vidē.


  Laiks: 3h
 
  Tīmekļa vietnes:
4.
Domu kartes, skices un shēmas
  • iemācīsies veidot vienkāršas domu kartes (Bubbl un Mindmaps);
  • MindV - teicams domu karšu serviss no Ķīnas!
  • iemācīsies veidot domu kartes, shēmas un skices servisos Gliffy un Grapholite;
  • iemācīsies veidot domu kartes, shēmas un skices Edraw Mindmap Free un Google Drive prezentācijās (vienlaikus arī PowerPoint);

  Laiks: 2h
  Tīmekļa vietnes:
5.
Laika līnijas un dzimtas koki
  • iemācīsies veidot laika līnijas MS PowerPoint un kādā vienkāršā laika līniju servisā
  • Ieskatīsiemies arī dzimtas koku servisos.
Vēl varu parādīt, kā izmantot mākoņservisus (mākoņmapes) sava darba atvieglošanai un laika taupīšanai.


  Laiks: 2h

  Tīmekļa vietnes:

6.
Mākoņservisu izmantošanas iespējas

·         Dropbox (mākoņservisi, mākoņmapes) u.c. servisi sava darba atvieglošanai un laika taupīšanai.

  Laiks: 1h
  Tīmekļa vietnes:
7.
Tiešsaistes tāfeles, to iespējas

Twiddla iespējas demonstrējumiem un sadarbībai (skat. attēlu):
  • tāfeles režīms;
  • darbs ar tīmekļa lapām;
  • teksta vienlaicīgās rediģēšanas redaktors EtherPad;
  • darbs ar attēliem;
  • zīmēšanas rīki;
  • dzēšgumija un opcija dzēst visu;
  • iespējams izmantot dažādas formas (zīmēt, ievietot tajās teksta komentārus);
  • var lietot čata iespējas;
  • iespējams aktivizēt arī skaņas režīmu un komentēt  balsī, sarunāties;
  • var izmantot ielūgumu sistēmu.

  Laiks: 1h
  Tīmekļa vietnes:

7.
Saites

 
MindV -  (saite atvēršanai) teicams domu karšu serviss no Ķīnas! darbam gan ir jāpiereģistrējas, bet ir tā vērts, jo ir MS Office 2010 tipa saskarne, strādāt viegli un iespēju jūra! Ja man šobrīd jautāju, kuru tiešsaistes domu karšu servisu ieteikt nopietnākam darbam, tad es ieteiktu šo! Kādā citā rakstā uzrakstīšu pamatīgāk.



Papētīšanas vērts serviss - easel.ly!

Veiksmi!
......

04 jūlijs, 2013

Kingsoft Office 2013 Free un Ability Office 6


        Nu lūk, ir atjaunota Kingsoft Office ar jaunām interesantām pārmaiņām un jāsaka visai interesantiem jauninājumiem. Izmaiņas ir saskarnē, vairāk iespēju, ērtāka darbošanās un uzlabots MS Office sagatavotu dokumentu atbalsts. Izmaiņas ir visās Kingsoft Office lietotnēs - Writer, Spreadsheet un Presentation. Jaunums ir tas, ka paralēli var lietot lenšu rīkjoslas (Ribbon) un arī klasisko izvēlni, kas daudzos gadījumos var būt ērts risinājums. Protams, noformējumā jūtama MS Office 2013 ietekme. Jaunā Kingsoft Office versija noteikti noderēs lietošanai mājas datoros. Vēl noteikti jāpiebilst, ka ir bezmaksas versijas mobilajām ierīcēm, pie kam, manuprāt, Kingsoft Office ir labākais biroja lietotņu komplekts Android ierīcēm!

Kingsoft Office 2013 Free vietne - http://www.ksosoft.com/product/office-free.html.

Kingsoft Office pamatizvēlne


Klasiskās izvēlnes Kingsoft Office 2013 (ietekme no Hamcon Office)


Kingsoft Writer 2013









Kingsoft Office Spreadsheet 2013


Kingsoft Office Presentation 2013


 Kingsoft Office for Android - labākais bezmaksas biroja lietotņu komplekts!

 
 

      Tā nu būtu īsa attēlu ekskursija Kingsoft Office 2013 Free
     
 Ability Office Professional 6

    Ja nu kādam vajag lētu un plašāku biroja programmu komplektu (Office), kurā būtu arī datu bāze un attēlu apstrādes lietotnes, tad varu ieteikt Ability Office 2006 Professional (44,99 EUR) - vietne http://www.ability.com/, ir pieejama 30 dienu izmēģinājuma versija. Gribu piebilst, ka Ability Office Professional cena 45 EUR par pilnu komplektu nav milzu cena, jo Ability Office ir lieliska savietojamība ar MS Office + grafikas u.c. lietotnes un šis biroja lietotņu komplekts pilnībā nosedz skolas informātikas kursu.


Ilustrācijai Ability Office 6 rīkjoslas

Write


Spreadsheet

 Presentation


Database


 Photopaint


Protams, tas nebūt nav viss par "Office" lietotnēm, nesen rakstīju par Libre Office, bet vēl jau ir arī Celframe Office (tiesa padārgs), bet kāds lērums lietotņu ir šajā biroja lietotņu pakā!

Celframe Office, vietne -http://www.celframe.com/, cena Pro versijai ap 160 EUR, lētākās ap 50 EUR.


Veiksmi meklējumos! Lietojiet un pārliecināsieties, ka labas programmas spēj radīt ne tikai Microsoft un Apple, bet arī citas kompānijas.