--> 'cookieChoices = {};'

29 oktobris, 2009

LatSTE'09

Vissirsnīgākie pateicības sveicieni visiem, visiem, kuri palīdzēja organizēt šī gada LatSTE'2009 un atbalstīja to. Īpaša pateicība visiem iesaistītajiem Smiltenes ģimnāzijas skolotājiem un darbiniekiem, pilsētas iedzīvotājiem un jaukajiem māksliniekiem uzvedumā BURATĪNO. Prieks, ka bija tik daudz sponsoru un atbalstītāju, ļoti daudz ieinteresētu dalībnieku, kuri aktīvi piedalījās darbnīcās, jautāja un pārjautāja, fiksēja sev interesanto foto un video, savos blogos, galerijās, Twitter kontos, utml. Prieks, ka Internetā jau redzami nodarbību augļi blogos, fotogalerijās, atziņās, skolotāju "čivināšanā Twitterī", u.c.
LatSTE'2009 kārtējo reizi pierādīja, ka skolotāji strādā, mācās un pilnveido sevi neskatoties ne uz kādām grūtībām. Skolotāji ir sava aroda patrioti un nekad nav bijis un nebūs citādi! Veiksmi visiem!

2010.gadā LatSTE norises vieta - Auces vidusskola, 28.-29.oktobris!

Prezentācijas 29.un 30.oktobrī





Paldies visiem, kuri piedalījās nodarbībās, jautāja, eksperimentēja, gaidīja (kad atrisināsies problēmas) un ceru, ka mēģinās un darbosies tiešsaistē... Jautājumus var uzdot tepat komentāros vai rakstot uz e-pastu. Veiksmi eksperimentos!
Šeit Zemeļlatvija.lv par LatSTE'2009, bet te Limbažu bibliotēkas pārstāves Ilzes izveidotā LatSTE'2009 fotogalerija (Google Fotoattēli).

LatSTE'2009 fotogalerija raksta autora fotogrāfijās:


25 oktobris, 2009

E-bibliotēka u.c. IDEJU FORUMA labie darbi

E-bibliotēka u.c. IDEJU FORUMA labie darbi - par tiem būtu grēks neko neuzrakstīt!
Tā nu ir sagadījies, ka esmu kļuvis e-biblioteka.lv lietotājs un man ir tas gods un prieks iepazīties ar šo jauko brīnumu. Šobrīd kļūt par šīs bezmaksas digitālās bibliotēkas lietotāju var jebkurš: "Digitālajā bibliotēkā autentifikācija notiek caur Swedbank, Latvijas Krājbankas, Nordea un Mobilā ID pakalpojumiem. Tavu datu pārbaude un bibliotēkas lietošana ir BEZ MAKSAS. Autentifikācija, izmantojot Mobilo ID ir maksas pakalpojums: Ls 0,05, tie tiks pieskaitīti mobilā tālruņa rēķinam." - (sīkāk e-biblioteka.lv Kā lietot).
Krājumi papildinās gandrīz katru dienu un to, ko neatradāt vakar vai šodien, ļoti iespējams atradīsiet jau rīt. Ieteikumus par vēlamajām grāmtām, pārraidēm, izrādēm iespējams opertīvi nosūtīt projekta autorēm un tādējādi piedalīties bibliotēkas papildināšanā. Projekts ir savā ziņā unikāls - ir zināma līdzība ar Google vai Scribd egrāmatām, bet šeit ir arī grāmatu audioversijas, videoarhīvs, foto, utml. Darbs bibliotēkā notiek līdzīgi klasiskajai bibliotēkai, paņemtās grāmatas ir jānodod atpakaļ (pie Teksti skat. - Grāmatu plaukts). Bibliotēkā nevar darboties anonīmas personas. Saskaņā ar bibliotēku darba noteikumiem arī e-biblioteka.lv var strādāt tikai reālas personas (skat. Kā lietot).

Auces vidusskolas skolotāji un skolēni e-biblioteka.lv lietošanai var piereģistrēties Auces vidusskolas datorcentrā pie sk.F.Sarceviča! Citu skolu skolēniem un skolotājiem jāgriežas pie savas skolas informātikas skolotāja vai bibliotekāres, lai tie sazinātos ar projekta koordinatorēm par reģistrācijas jautājumu risināšanu skolā (skat. Kā lietot).

Citi labie un, iespējams, jau itin labi zināmie IDEJU FORUMA labie darbi:
  • www.pasakas.net (latviešu valodā);
  • www.skazki.com (krievu valodā - Latvijā dzīvojošajiem krievu tautības bērniem);
  • audiožurnāli (tiem, kuriem grūti lasīt tekstus datorā);
  • ārējais HDD ar literatūru audioformātā 1. - 12.klasei (to projekta ietvaros ir saņēmušas daudzas skolas. bet citi var lietot e-biblioteka.lv).


Mani vissirsnīgākie paldies un milzīga apbrīna jaukajiem IDEJU FORUMS aktīvistiem par šo lielisko dāvanu Latvijas iedzīvotājiem! Kaut vairāk tik lielisku un pašaizliedzīgu cilvēku Latvijā būtu!



19 oktobris, 2009

Projekta MALT mājas lapā ievietoto IT rīku pielietojums, iespējas un izaicinājumi.

20.oktobrī Jelgavas PIC notiek projekta MALT noslēguma konference. Projekta mājas lapā daudz noderīgas informācijas par mācību teorijām, metodēm, rīkiem, norādes uz pētījumiem, publikācijām, piemēriem, problēmām, utt. Noteikti varu ieteikt tur iegriezties saviem kolēģiem skolotājiem - paceļojot par projekta ietvaros apkopotajiem un sagatavotajiem materiāliem atradīsiet ne mazumu noderīgas informācijas. Protams, ka darbu būtu jāturpina, informāciju un rīkus sīkāk strukturējot un arī gatavojot izvērstākus rīku aprakstus, pielietojuma piemērus.
Ieskatam nedaudz paplašināta manas prezentācijas versija:



Ieskatam pasākuma norisēs neliela fotogalerija:





Projekta dalībnieiekm vēlēsim veiksmi un vēlmi turpināt labi aizsākto un noderīgo darbu!

04 oktobris, 2009

Web vietne ar MS Office Live un Edu Live

Kāpēc tad nu par MS produktiem? Pirmkārt, - jāsaka, ka visās šajās vietās var darboties ar vienu un to pašu lietotāja kontu - piemēram, portāla skolotajs.lv Live kontu lietotajs@skolotajs.lv. Otrkārt, piedāvāto pakalpojumu klāsts, ko skolās var izmantot bez papildu maksas ir tik pamatīgs un iespaidīgs, ka to nepētīt un nelietot būtu grēks. Treškārt, daudzi piedāvātie pakalpojumi ir ļoti ērti un vienkārši lietojami. Ceturkārt, ļoti iespējams, ka MS Office 2010 būs pieejams tiešsaistē bez maksas (varbūt ar reklāmas plakātiņu). Skolās jāmēģina lietot prograsīvas iespējas un jo sevišķi tad, ja tās ir pieejamas bez maksas.
Tā nu ir sagadījies, ka man piedāvāja piedalīties MS Early Adopter programmā un tā kā tajā brīdī nekādu īsti nopietnu projektu, kuros es darbotos nebija, ņēmu un piekritu. Sākumā jau nemaz necerēju, ka mana kandidatūra tiks akceptēta, bet, man par zināmu pārsteigumu, tiku pieņemts. Orientācija uz izglītībai veltītu izstrādņu testēšanu MS Office 2010 un Edu@Live. Šis projektiņš tad arī būs vieta, kur parādīsies materiāli un atziņas, kuri radīsies projekta laikā. Redzu MS tiešsaistes servisos skolām visai noderīgas iespējas, turklāt daudzas no tām bezmaksas. Laikam būtu grēks tās neiepazīt un neizmantot. Būs jauna pieredze un zināšanas pašam un ar daļu (iespējams ne visu) varēšu padalīties ar saviem audzēkņiem un kolēģiem.
... un tā radās jauns projektiņš par darbošanos ar MS Windows Live, Live Workspace un Live Edu - te saite uz šo vietni. Protams, ka šobrīd ir tikai sākuma posms. Ik pa laikam te parādīsies kāds jauns materiāls. Vietnē jau ir viens noderīgs materiāls par tiešsaistes lapu konstruktoru (online Web Designer).

**********************************************
P.S. Tiešsaistes servisiem ir viena laba priekšrocība – ja tie ir par brīvu, tad tie ir pieejami bez maksas uz jebkuras platformas (OS), tātad arī Linux. Vienīgais, kas nepieciešams ir pārlūkprogramma, kura atbalsta attiecīgās tehnoloģijas (jāpieinstalē spraudņi, video spēlētāji - player, ...). Konkrētajā gadījumā tika lietota pārlūkprogramma Mozilla Firefox, kura ir pieejama arī daudzos Linux distributīvos. Tiešsaistes servisiem ir arī trūkumi – bieži vien jādarbojas ar vairākiem servisiem un katrā vajag savu kontu, tātad nepieciešams reģistrēties. MS tiešsaistes servisu lietošanai arī, protams, ir jāpiereģistrējas. Jāmaksā, ja, piemēram, vēlas īpašu domēnu, lielāku telpu savu datņu glabāšanai, bet tas tā ir arī citās šādās vietnēs.