--> 'cookieChoices = {};'

15 marts, 2020

Sensus LAB piedāvātās interaktīvās tāfeles ar stikla virsmu

     Tā sagadījās, ka man bija iespēja iepazīties ar ļoti modernu tāfeļu risinājumu, ko piedāvā SENSUS LAB. Redzēju, pataustīju, izmēģināju un jāsaka, ka ļoti gribētu tādu risinājumu savā klasē. Ja jāsaka pavisam īsi - super risinājums klasei!
     Vidū - ļoti kvalitatīvs profesionālā līmeņa inteaktīvais ekrāns (interaktīvā tāfele), kam vienā vai abās pusēs var piekomplektēt parastās melnās tāfeles analogus ar 4mm bieza īpaša stikla pārklājumu, ar tādu pašu pārklājumu ir arī interaktīvā daļa. Rakstīt visā platumā uz visām 3 daļām var ar parasto krītu, šķidrā krīta marķieriem vai parastajiem tāfeles marķieriem. Tāfele ir daudzpieskārienu, tāfeli iespējams izvēlēties ar iebūvētu datoru un īpašu bezvadu mobilo dokumentu kameru ar ļoti augstu izšķirtspēju (tik kvalitatīvu attēlu no dokumentu kameras vēl nebiju redzējis). Komplektā ar tāfeli ir arī ražotāju un partneru izstrādāta programmatūra  - gan tāfelei, gan kamerai. Jāpiezīmē, ka ar šo tāfeli darbojas arī jebkura cita interaktīvās tāfeles programmatūra, kā arī citas skolotājam pierastās programmatāuras, piem. MS Office (Word, PowerPoint, Excel, Publisher, OneNote, ..). Varētu šķist, ka kaut kas neiespējams un pārāk dārgs, tomēr saliekot kopā visas izmaksas, kas vajadzīgas, lai klasē uzstādītu klasisko variantu ar datoru, labu projektoru, kvalitatīvu dokumentu kameru un skaņu sistēmu, nepieciešamā summa būs ļoti tuva iepriekš minētajam risinājumam, kur viss nepieciešamais ir iekļauts. Te vēl jāpiemin, ka acīs nespīd projektora gaisma, netraucē apgaismojums klasē, uz ekrāna nav atspīdumu, jebkurā brīdī projicēto saturu var papildināt ar piezīmēm brīvā rakstā. Protams, var lietot arī interaktīvos rīkus (zīmuļus, figūras,  dzēšamos, u.tml.). Papildu aksesuāri - speciāls bezvadu modulis skolotāja datoram, kuru pieslēdzot pie USB ligzdas, skolotāja dators tāfelei pieslēdzas bezvadu variantā.  
     Eh, cik skaisti būtu, ja mūsu valsts būtu tik drosmīga un sagādātu tādus risinājums savām skolām!

     Vairāk un izvērstāk var skatīt SENSUS LAB mājas lapā - https://sensuslab.lv/! Tur var atrast arī interaktīvos displejus, projektorus, dokumentu kameras, audiovizuālos risnājumus, projektoru spuldzes, u.c.

SENSUS buklets - https://ej.uz/4dj9
Interaktīvās tāfeles ar stikla pārklājumu specifikācija - https://ej.uz/ityh

Veiksmi! Būsim atbildīgi šajā skaudrajā laikā, sargāsim sevi un citus!
---

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana