G.Narvaiša vietnē iKlase.lv ir stāstīts pat iPad izmantošanas iespējām skolā, bet nav nekā par Android planšetdatoru pielietojumiem.
Šajā tīmekļa vietnē (fs-it.blogspot.com) ir atrodama informācija par Android ierīču pielietojumu iespējām - izmantojamāko programmu apskati dažādos mācību priekšmetos (skat. pie lapām un šo rakstu - lasīt), Android ierīces kā bezvadu peles (lasīt), dokumentu kameras (lasīt) un interaktīvās tāfelītes (lasīt), u.c. (lasīt), bet tās nebūt nav visas iespējas Android ierīču pielietojumam skolā.
Izveidotie aplikāciju apskati dažādos mācību priekšmetos:
Citas pielietojumu iespējas Izveidotie aplikāciju apskati dažādos mācību priekšmetos:
- Ja planšetei ir kāda no HDMI izejas variācijām, tad iegādājoties papildu HDMI kabeli vai pāreju šādam kabeliem, Android planšeti var pieslēgt projektoram vai TV un darboties ar šo sistēmu klasē, izmantojot visas skāriensaskarnes iespējas. Izmantojot gudros (viedos) TV (piem., Samsung Smart TV) iegūstam ļoti jaudīgu interaktīvu sistēmu klasē, kura būs krietni lētāka kā interaktīvā tāfele, bet praktiski ar tādām pašām iespējām.
- Pievienojot Android planšeti projektoram ar HDMI ieeju, iegūst ļoti labu dokumentu kameras aizvietotāju ar visām planšetes piedāvātajām iespējām, jo attēlu turpat ekrānā apr papildināt, anotēt, u.tml. Darbojas arī tālummaiņa (Zoom), pie kam planšetdatoru kameru izšķirtspējas bieži vien var būt ar krietni augstākām vērtībām kā standarta dokumentu kamerām (pat pieņemamām cenām).
- Savienojot Android planšeti un datoru ar BlueTooth (vai WiFi) palīdzību, var izveidot mobilo dokumentu kameru (lasīt par šo iespēju).
- Ja klasē ir pieejams labs bezvadu savienojums, tad var izmantot skolotāja datora attālinātās vadības iespējas, piemēram, ar programmas TeamViewer, Unified Remote (lasīt par šo iespēju) vai Andro Mouse (šeit) palīdzību. Šajā gadījumā iegūstam bezvadu interaktīvo tāfelīti, kuru var izmantot no jebkuras vietas klasē, kontrolējot darbības skolotāja datorā, pie kura pievienots projektors (vai TV iekārta). Ja klasē ir vairāki Android planšetdatori, tad pielietojumu iespējas ir vēl plašākas.
- Protams, ja klasē stundā ir pietiekami daudz mobilo ierīču un pieejams bezvadu Internet pieslēgums, tad var viegli realizēt aptauju seansus, atliek vien atvērt kādu no šim nolūkam paredzētajām vietnēm (flisti.com, polleverywhere.com, quizmoz.com, u.c.), sagatavot aptauju un piedāvāt to izpildīt, rezultāti tiks automātiski apkopoti un attēloti grafiskā veidā tieši tāpat, kā tas notiek gadījumā ar balsošanas pultīm. Iespējams, ka darbošanās nav tik ērta, bet ieguvums - ietuapītā nauda un neatkarība no skolā esošā vai neesošā balsošanas komplekta.
- Programmas Mobile Doc Scanner vai CamScanner pārvērtīs Jūsu Android planšeti (vai viedtālruni) mobilā dokumentu skenerī! Ir vēl virkne līdzīgu aplikāciju!
- Google Googles ar Android ierīces kameru var nolasīt informāciju no gleznām, svītrkodiem un QR kodiem un parādīt šo informāciju ekrānā, ja vien informācija par objektu ir Google datu bāzē!
- Scan vai QR Droid (u.c.) - aplikācijas QR un svītroku skenēšanai un lasīšanai!
- Pievienojam savai Android ierīcei Flash atbalstu un joprojām var izmantot dažādus tiešsaistes servisus ar Flash pielietojumu - piemēram, tiešsaistes koplietošanas tāfeli Twiddla.com (lasīt) tiešsaistes demonstrējumiem un prezentācijām!
- Mācību priekšmetiem - skatāmies šīs pašas vietnes kreisās malas lapu izvēlnē Android lapas vai arī sarakstu raksta sākumā un lietojam to, kas ir derīgs!
- Par šo tēmu var palasīt te (En, atvērt un lasīt) vai iet uz nākošo darbību!
- Dodamies uz šo vietni - atvērt!
- Atrodam Android bloku!
- Lejuplādējam jaunāko Flash Player versiju (bloka sākumā Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.81))!
- Iekopējam savā ierīcē (piem., Download mapē), palaižam instalāciju!
- Liekam lietā radušās iespējas (kamēr tās vēl ir pieejamas)!
Ja domājat, ka tās ir visas iespējas, tad tā nav, jo ir vēl ļoti daudz šo ierīču izmantošanas iespēju, bet par to tā pamazām citās publikācijās!