--> 'cookieChoices = {};'

11 oktobris, 2012

Interneta pārlūks Maxton

       Tā sagadījās, ka pirms dažām dienām apskatījos no jauna kaut kad jau redzētu programmproduktu - Internet pārlūkprogrammu Maxton, skat. http://www.maxthon.com. Izstrādātāju tīmekļa vietnē atrodami varinati darbstacijām, android tālruņiem un planšetdatoriem, iOS ierīcēm, kā arī droša versija bērniem. Kāpec šoreiz rakstu par Maxton? Pārlūkprogrammu jau tā ir gana - Mozilla Firefox, SeaMonkey, Google Chrome, Internet Explorer, Opera, Apple Safari un te vēl kaut kāds Maxton, vai ne? Nesteigsimies ar secinājumiem! Ieskaitieties kaut vai te - http://www.favbrowser.com/maxthon-a-new-king-of-html5/! Maxton HTML5 renderēšanā visus citus pārlūkus atstāj aiz sevis!

Maxton ir dažas nianses, kuras var izrādīties ļoti ērtas un noderīgas skolotājiem! Kādas?
  • Korekti un ātri atver dažādas tīmekļa vietnes;
  • ir versijas dažāda tipa ierīcēm;
  • ļoti ērta sānu rīkjosla (līdzīga kā Ubuntu Linux Unity vidē), kurai var pievienot HTML5 aplikācijas (piem. attēl;u rediģēšanai Pixlr.com Online Picture Editor);
  • iespēja saglabāt tīmekļa vietni kā aplikāciju - Save as Quick App...;
  • iebūvēts ekrāna fragmentu kopētājs;
  • līdzīgi vaitām pārlūkprogrammām daudz dažādu papildinājumu un spraudņu.
Maxton darba logs:


Lūk, daži no izmantojamajiem rīkiem un servisiem (uzklikšķinot uz >> loga labajā malā):


Pamatrīkjosla (ar paskaidrojumiem):



Atgādinu par lielisko iespēju izvēlnē Menu - Save as Quic App.., kura dod iespēju saglabāt tīmekļa lapu vēlākai pārlūkošanai bez pieslēguma Internet un arī bez pārlūkprogramma, jo saglabātā vietne ir autonoma aplikācija (programma)!


Ceru, ka radās kārdinājums pamēģināt šo Interneta pārlūku! Vēl jau ir ekrānkopētājs, u.c. iespējas, bet kaut ko jau jāatstāj arī Jums patstāvīgai pētīšanai! Veiksmi!


05 oktobris, 2012

Tēmas materiālu apkopojuma piemērs ar mural.ly

     Gatis savā blogā Teachergatis un arī Nakotnesskola.lv jau rakstīja par jauno servisu mural.ly (saite Gata raksta apskatei), kurā apkopotas servisu  linoit.com  un scoop.it labākās iespējas. Mazliet paeksperimentēju un apmēram 15 min. laikā radās materiālu apkopojums par tēmu "Krāsu modeļi". Izrādās, ka tiešām var izmantot materiālu ievilkšanas paņēmienu - sākumā vienkāršāk, ja mural.ly  un ievelkamais materiāls ir atvērti atsevišķos logos, bet viss strādā arī tad, ja tie ir dažādos tabos. Lai arī pagaidām ir beta versija, mural.ly darbojas itin raiti un korekti, materiālu apskatei (prezentācijām, dokumentiem) tiek izmantoti Google servisi, video arī tiek atvērts īpašā logā un atskaņots bez problēmām. Materiāli, kuri mural.ly logā ievilkti no datora mapēm, vispirms tiks uzlādēti uz servisa krātuvi un pēc tam jau rādīti no turienes.
Serviss tiešām jauks, ļoti  vienkāršs un efektīvs! Iesaku to visu mācību priekšmetu skolotājiem dažādu materiālu apkopojumu izvedei. Nav nepieciešamas kaut kādas specifiskas iepriekšējas datorprasmes!

Mural.ly pielietojumu iespējas:
  • iespējām bagāts līmlapiņu serviss;
  • grupu darba iespējas (ideju ģenerēšana un apkopošana, konspektu izveide, dalībniekus uzaicinot uz sadarbību);
  • stundu materiālu (konspektu) izveide;
  • dažādu materiālu strukturēšana;
  • noderīgu tīmekļa vietņu konspektu apkopojumu izveide;
  • fotogaleriju izveide;
  • videoklipu apkopojumi pa tēmām;
  • u.tml. - te nu vaļa fantāzijai!
Lūk, materiāla piemērs - "Krāsu modeļi"! Var skatīt šeit ievietotajā rāmī, bet labāk atvērt jaunā logā, materiāls būs vieglāk pārskatāms! Izmantojiet mērogošanas slīdni loga labajā malā!


Otrs piemērs - daži noderīgi tiešsaistes servisi!

 

Ja esat ieinteresēti, tad aplūkojiet nākošo attēlu ar Mural.ly darba loga elementu paskaidrojumiem, iespējams, ka tie atvieglos Jūsu darbu!

Vēl dažas paskaidro mural.ly materiālu koplietošanas iespējas. Augšējā izvēlnē nospiež pogu Share un izvēlas nepieciešamo koplietošanas režīmu - skat. attēlu zemāk! Ja vēlas materiālu iegult savā tīmekļa lapā (blogā), tad jāizvēlas iespēja Embed.

Pēc Enbed izvēles parādās nākošais logs, kurā redzams uzģenerētais html kods objekta iegulšanai (embed) savā tīmekļa vietnē. Kodu nokopē, nospiežot pogu Copy to Clipboard. "So kodu pēc tam jāielīmē (Paste) savā tīmekļa lapas html kodā vēlamajā vietā.

Nokopēto kodu iegulšanai ievieto tīmekļa lapas kodā - skat. attēlus, kā atrast vajadzīgo vietu html kodā, tās ir atlasītas (ietonētas)!

Ceru, ka ieinteresēju un nedaudz palīdzēju! Veiksmīgu eksperimentēšanu un lietošanu! Gatis domā par mācību video izveidi šim servisam! Cerams, drīz to ieraudzīsim viņa blogā!

01 oktobris, 2012

AndroMouse un Android tālrunis kā bezvadu pele

     Reiz jau rakstīju, ka Andriod viedtālruņus var lietot kā bezvadu interakatīvo tāfelīti vai bezvadu peli ar programmu Unified Remote - skatiet rakstu "Bezvadu interaktīvā tāfelīte Samsung Galaxy S2". Pirms dažām dienām Google Play uzdūros bezmaksas aplikācijai AndroMouse, kura nodrošina veselu virkni jaunu iespēju. Proti  - ar šo aplikāciju Android viedtālruni var izmantot kā bezvadu peli, tastatūru, mēdiju vadības ierīci, u.tml., izmantojot WiFi vai Bluetooth savienojumus. Šāda bezvadu pele klasē lieliski aizstāj interaktīvo bezvadu tāfelīti! Noteikti iesaku skolotājiem darbam klasē, jo lieliski noderēs arī darbā ar portatīvajam datoram (vai planšetdatoram) pieslēgtu projektoru!

Skatiet AndroMouse iespējas videoklipā:


Veicamās darbības:
  • ieinstalēt bezmaksas versiju AndroMouse Lite  viedtālrunī - lejupielāde meklējama šeit;
  • lejuplādēt AndroMouse Desktop Server - lejupielāde šeit;
  • atspiest zip datnes ērtā vietā failu AndroMouse Desktop 2.5.jar (mapē ilgstošākai lietošanai);
  • pārliecināties vai datoram ir bezvadu pieslēgums tīklam (var lietot arī Bluetooth adapteri);
  • tālrunī aktivizēt bezvadu pieslēgumu (WiFi) un pieslēgties pie tā paša tīkla (rūtera), pie kura pievienots dators (piem., mājas bezvadu tīkls);
  • palaist AndroMouse Desktop Server aktivizējot failu AndroMouse Desktop 2.5.jar;
  • palaist AndroMouse viedtālrunī;
  • aktivizēt WiFi režīmu (poga WiFi);
  • pieslēgties  AndroMouse Desktop Server (poga Detect Server)
  • izvēlēties režīmu - pele, tastatūra vai cits;
  • darboties un priecāties!
Pirmo reizi palaižot tālrunī AndroMouse parādīsies blakus redzamā bilde, tajā klikšķina uz WiFi (ja to lieto) vai Bluetooth.
     Tālāk tālrunī parādās ekrāns, kurā jāuzklikšķina uz pogas Detect Server: Ja viss būs kārtībā, tad tiks atrasta IP adrese un pēc tam jau var sākt darboties! Slidinām pirkstu pa tālruņa ekrānu un peles rādītājs datorā kustās līdzi, viegls uzsitiens pa ekrānu - klikšķis, divi ātri uzsitieni - dubultklikšķis vai arī liekam lietā peles pogu imitācijas ekrāna apakšējā daļā. Strādā lieliski! Uzklikšķinot uz četrstūrīšiem viedtālruņa ekrāna augšējā labajā malā iegūsim izvēlni bezvadu klaviatūras, ciparu tastatūras vai funkciju taustiņu F1 - F12 aktivizēšanai!
Jaunākajā AndroMouse 3.0 versijā pieejamas vēl arī citas iespējas (cena 1,08 Ls)!

  Ekstras AndroMouse 3.0:


Nākamajā attēlā skatiet apzīmējumus:

Uzstādiet AndroMouse, lietojiet un priecājieties un neaizmirstiet, ka Google Play ir daudz noderīgu programmu Android viedtālruņiem un planšetdatoriem, pie kam daudzas ir bezmaksas, t.s.k ir ļoti daudz mācībām noderīgu programmu angļu valodas, matemātikas, ķimijas, fizikas, astronomijas, ģeogrāfijas u.c. priekšmetu apguvei! Liksim lietā iespējas, ko piedāvā mūsu rīcībā esošās mobilās ierīces!

Kā šādu bezvadu peli iespējams lietot klasē?
  • Var darīt visu to pašu, ko ar standarta peli, bet no liela attāluma.
  • Iespējams pieiet pie skolēna un lūgt izpildīt kādu darbu no viņa darba vietas, neejot pie ekrāna klases priekšā.
  • Var izmantot nobalsošanai (derētu pārbaudīt, vai vairākas šādas ierīces darbojas ar Mouse Mischief).
  • Daļēji iespējams aizstāt grafisko planšeti (var zīmēt no attāluma).
  • Iespējama teksta ievade skolotāja datorā no jebkuras vietas klasē.
  • U.tml.
Meklējiet un atradīsiet!