--> 'cookieChoices = {};'

27 septembris, 2009

Tiešsaistes servisu iespējas mācību procesa modernizēšanā

Pēdējo gadu laikā strauji attīstās dažādi tiešsaistes servisi un to piedāvāto iespēju klāsts un funkcionalitāte. Labas skolas web vietnes izveide pirms dažiem gadiem prasīja nopietnas zināšanas – vajadzēja izvēlēties attiecīgu webserveri, piemērotu skriptu valodu, atrast, kur to visu izvietot un kā to administrēt. Šobrīd skolas mājas lapu (portālu) iespējams izveidot neko nezinot par koda rakstīšanu, tā rediģēšanu, webserveriem un to administrēšanu un uzturēšanu. Auces vidusskola ir viena no tām skolām, kuras mājas lapas ir pārdzīvojušas vairākas attīstības stadijas, sākot no MS IIS un Xitami webserveru izmantošanas, līdz Apache un PHP uz Trustix Linux servera izmantošanai. Svarīgi piebilsts, ka Auces vidusskolas mājas lapās vienmēr ir bijusi orientācija uz saturu, tajās vienmēr ir izvietoti mācībām noderīgi materiāli, kuri pieejami visiem interesentiem. Jāpiezīmē, kā īpaši nozīmīgs posms skolas mājas lapas izveidē un uzturēšanā saistīts ar Jura Valdovska (šobrīd DC, Jelgava) vārdu. Tieši viņš 2001.gadā izveidoja ilgus gadus funkcionējušo Auces vidusskolas un Auces pilsētas mājas lapu sistēmu (skat.attēlu), kuras funkcionēja uz Trustix Linux ar Apache webserveri uz PHP + MySQL platformas [1.attēls]. 2001.g. Juris, būdams 12.klases skolnieks, uzrakstīja grāmatu par MS FrontPage 2000 izmantošanu.
Raksts sagatavots publicēšanai LatSTE'09 rakstu krājumā.
Lasīt pilnu rakstu!

26 septembris, 2009

Par IKT pielietojumiem Auces vidusskolā

Septembra vidū (14. -16.septembris) bija iespēja piedalīties ES projekta ELFE2 noslēguma konferencē Bledā, kur pirmajā vakarā bija jāprezentē Auces vidusskola pārējiem konferences dalībniekiem IKT pielietojumu jomā dažādos mācību priekšmetos, turklāt jādara tas bija angļu valodā. Uzstāties angļu valodā bijusi iespēja tikai dažas reizes un, protams, uztraukums bija ne tas mazākais. Jāsaka gan, ka uztraukums bija tikai līdz brīdim, kad bija jāsāk prezentācija... Sākoties prezentācijai, uztraukums pārgāja un tā izdevās itin raita. Tiem, kam tas interesē, ir iespēja šajā prezentācijā ieskatīties, bet jābrīdina, ka saites uz lokālajām datnēm nedarbosies. Prezentācija ir angļu valodā, bet tā ir tik vienkārša, ka vajadzētu būt saprotama jebkuram, kurš kaut nedaudz saprot angliski. Vēl var pieminēt, ka Bleda ir ļoti skaista pilsēta un turp vērts aizbraukt, ja vien rodas tāda iespēja....



Ja ir vēlme, tad šeit iespējams ieskatīties fotogrāfijās no Bledas (saite uz fotogaleriju):



25 septembris, 2009

Piesakiet savu informātikas skolotāju Tāļa Bērca balvai!



Lai godinātu izcilā pedagoga, Latvijas i-Sabiedrības tehnoloģiju ekspozīcijas (LatSTE) dibinātāja, Ogres ģimnāzijas pedagoga, Ogres Interneta centra un Ogres rajona Pašvaldību vienotās informācijas centra vadītāja Tāļa Bērča piemiņu un viņa lielo ieguldījumu Latvijas skolu informātikas attīstībā, sabiedrība Tilde 2008.gadā ir nodibinājusi un finansē Tāļa Bērča piemiņas balvu un stipendiju.
Piemiņas balvas un stipendijas mērķis ir novērtēt un apbalvot vispārējo izglītojošo un vidējo profesionālo skolu informātikas skolotājus, kas devuši lielu ieguldījumu skolēnu informātikas zināšanu paplašināšanā un informātikas attīstībā savā skolā, kā arī piedalījušies informācijas sabiedrības veidošanā vietējā un Latvijas mērogā, lai stimulētu turpmāku aktīvu darbību un sekmētu skolotāju tālākizglītošanos.
Pirmo Tāļa Bērča piemiņas balvu un stipendiju saņēma Grobiņas ģimnāzijas informātikas skolotāja Dace Tomsone.
Piesakiet savu informātikas skolotāju otrajai balvai. Skolas – skolas vadība, skolotāji, pašvaldību izglītības pārvaldes, skolēni – tiek aicināti līdz 16. oktobrim iesūtīt savus pieteikumus.
Pieteikumi jānosūta sabiedrībai Tilde uz adresi: Vienības gatve 75a, Rīga, LV-1004 vai uz e-pasta adresi: pieminas.balva@tilde.lv
Pieteikšanās notiek, aizpildot pieteikuma veidlapu, ko atradīsit pievienotu šai vēstulei. Plašāka informācija, pieteikuma veidlapa un konkursa nolikums atrodams www.tilde.lv/pieminasbalva.
Otrā piemiņas balva un stipendija tiks piešķirta šā gada 29. oktobrī ikgadējā LatSTE konferencē notiekošajā plenārsēdē Smiltenes ģimnāzijā.
Tāļa Bērča piemiņas balvas un stipendijas komisijā ietilpst LatSTE dibinātāji un organizētāji Aina Bērce, Frīdis Sarcevičs, Aija Cunska, Izglītības un zinātnes ministrijas Informācijas Tehnoloģiju departamenta Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Maksims Kazakovs, Fizikas un matemātikas fakultātes Datorikas nodaļas asoc. profesors Viesturs Vēzis, sabiedrības Tilde valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs un programmatūras direktore Jana Ķikāne.
Nolikums pilnā apjomā atrodams šajā vietā - saite uz dokumentu.
Pieteikuma veidlapas sagatave - šeit saite uz dokumentu.
Piesakiet savu informātikas skolotāju Tāļa Bērča piemiņas balvai un stipendijai!
Balvas piešķiršanas komisijas vārdā,
Jana Ķikāne
Sabiedrības Tilde programmatūrās direktore
Plašāka informācija:
Ilze Leimane
Sabiedrības Tilde mārketinga vadītāja
Tālr.: 67605001
Mob.: 29414044
e-pasts: ilze.leimane@tilde.lv

Golden-i jeb uz galvas uzliekams dators

Golden - i jeb uz galvas (kā austiņas) uz iekams dators... Bija dzirdēts par valkājamajiem datoriem (piem., dators - žakete vai dators somā), intelektuālajiem datoriem, kuri atpazīst sarunu biedru, bet nu klāt miniatūrais "austiņdators" Golden - i... Jaudas ziņā tas ir kaut kur starp plaukstdatoru un mazgabarīta portatīvo datoru (tīkldators, netbūks - netbook), ar visai oriģinālu dizainu un visai interesantām un intriģējosām iespējām. Gan jau laika gaitā sagaidīsm arī kredītkartes izmēra datorus, kuru bildi ģenerēs telpā (kā dators SELMA fantastikas seriālā)..
Izvērsts raksts atverams šeit - saite uz materiālu.

06 septembris, 2009

Hot Potatoes 6.3 - nu ir bezmaksas!

Priecīga vēsts visiem, kuri lieto testu un uzdevumu veidošanas programmu Hot Potatoes - versija 6.3 ar 2009.g. 1.septembri ir kļuvusi FREEWARE jeb to var lietot bez maksas. Līdz šim bija šādi tādi ierobežojumi - bez maksas varēja izmantot izglītības vajadzībām, izveidotos materiālus piedāvājot bez maksas. Dodamies uz Hot Potatoes mājas lapu - http://hotpot.uvic.ca/index.php, lasām šo prieka vēsti, lejuplādējam programmu un strādājam uz nebēdu!
Vēlos atgādināt, ka www.skolotajs.lv jau labu laiku ir pieejams mans šīs lieliskās programmas lietošanas apraksts un latviešu valodas datnes ar to pievienošanas instrukciju (versijai 6.2)!

04 septembris, 2009

LatSTE'09 darbnīca "Jauno Internet rīku un tiešsaistes servisu iespējas mācību procesa modernizēšanai"

Šeit LatSTE'09 darbnīcas "Jauno Internet rīku un tiešsaistes servisu iespējas mācību procesa modernizēšanai" plānoto nodarbību saraksts (saite uz oriģinālo dokumentu).

Programma darbnīcām

29.oktobris

Laiks

Nosaukums

Prezentētājs

12:00 – 13:00

Jauno Internet rīku un tiešsaistes servisu iespējas mācību procesa modernizēšanā (Ievadlekcija). Gmail un gtalk iespējas

Gatis Šeršņevs

13:00 – 14:00

Mikroblogi - to pielietojuma daudzveidība izglītībā

Gatis Šeršņevs

Pusdienas



15:00 – 16:00

Google servisi mācību procesam - Gooogle docs, Google calendar un Google photos

Frīdis Sarcevičs

16:00 – 17:00

Blogi - atrod citu pieredzi un dalies savā!

Gatis Šeršņevs

17:00 – 18:00

Blogi - to veidošana un izmantošanas pieredze!

Frīdis Sarcevičs

30.oktobris

Laiks

Nosaukums

Prezentētājs

9:00 – 10:00

RSS un sociās grāmatzīmes

Gatis Šeršņevs

10:00 – 11:00

Dažādi tiešsaistes rīki:

Frīdis Sarcevičs

11:00 – 12:30

  • zīmēšana un attēlu apstrāde,
  • prāta kartes,
  • testi, u.c. pārbaudes rīki
  • laika līnijas, ģimenes koki,
  • projektu menedžēšana

Mācību materiālu veidošana tiešsaistē:

  • ekrāna klipu ieraksts;
  • skaņas apstrāde + podcast + vodcast tiešsaistē;
  • mācolu veidošana tiešsaistē, utml...




Frīdis Sarcevičs

Gatis Šeršņevs

12:30 – 13:00

Prāta vētra online "Idejas tālākai sadarbībai..."

Gatis Šeršņevs un Frīdis Sarcevičs


Ieteikumi darbnīcas dalībniekiem:
  1. Izveidot kontu Google sistēmā (www.gmail.com) - te lasāma instrukcija un šeit videolekcija par Gmail iespējām.
  2. Iepzīties ar materiāliem vietnēs Teachergatis (http://teachergatis.blogspot.com/) un FS-IT (http://fs-it.blogspot.com/).
Savus ieteikumus var pievienot komentāros vai rakstot uz epastu.